მიქაილ მახმუდოვი მიქაილ მახმუდოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 13-05-1926

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (28-02-2002 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (29-05-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ჩრდილოეთ ოსეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე

სამუშაო გამოცდილება

  • დმანისის გამგეობის იურიდიული განყოფილების გამგე (1994 - 1995)
  • ვაკის არასრული სკოლის დირექტორი (1993)
  • ვაკის არასრული სკოლის მასწავლებელი (1992 - 1993)
  • დალლარის საშუალო სკოლის სამხედრო მომზადების მასწავლებელი (1990 - 1992)
  • მე-4 ხარისხის მუშა (1985)
  • სოფლის საბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარე (1985 - 1987)
  • მმაჩის ბიუროს განყოფილების გამგე (1983 - 1985)
  • სამოქალაქო თავდაცვის შტაბის უფროსი (1980 - 1982)
  • სოფლის საბჭოს თავმჯდომარე (1974 - 1080)
  • დმანისის მომხმარებელთა კავშირის კადრების ინსტრუქტორი (1973 - 1974)
  • საყოფაცხოვრებო მომსახურეობის განყოფილების გამგე (1973 - 1975)
  • აღმასკომის სოცუზრუნველყოფის განყოფილების ინსპექტორი (1971 - 1973)
  • დმანისის სასოფლო-სამეურნეო სამმართველო (1969 - 1970)
  • დმანისის მომხმარებელთა კავშირი (1967 - 1969)
  • სამშენებლო მასალების გამყიდველი (1966)
  • სახანძრო განყოფილების თავმჯდომარე (1957)
  • დმანისის რუსული სკოლის დირექტორის მოადგილე სამეურნეო დარგში (1957 - 1966)
  • სამშენებლო ორგანიზაცია (1956 - 1957)
  • საბჭოთა არმია (1954 - 1956)
  • ფისკულტურისა და სპორტის თავმჯდომარე (1952 - 1954)
  • დმანისის შინაგან საქმეთა განყოფილების თანამშრომელი (1950 - 1952)
  • პროკურატურის მდივანი (1944)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-07-2003)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-05-1998 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-02-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 27-02-2003)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-09-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)