კამალ მურადხანოვი კამალ მურადხანოვი
  • დაბადების თარიღი
  • 19-08-1950

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შვერნიკის სახელობის პროფკავშირული მოძრაობის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • შრომის ეკონომიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ქვემო ქართლის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისი სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს სახელმწიფო ცომპანია „საქნავთობპროდუქტის“ გენერალური დირექტორი (2000 - 2001)
  • „company gold cup contracts ltd“ გენერალური დირექტორი (1998 - 2000)
  • სახელმწიფო ჰოლდინგური კომპანია „საქნავთობპროდუქტის“ ვიზე-პრეზიდენტი, გენერალური დირექტორის მოადგილე (1996 - 1998)
  • საქართველოს სავაჭრო-ეკონომიკური წარმომადგენელი აზერბაიჯანის რესპუბლიკაში (1994 - 1996)
  • გაერთიანება „ავტოვაზის“ დირექტორის მოადგილე (1992 - 1995)
  • საქართველოს მთავრობის სოციალური მართვის ცენტრთან არსებული ფირმა „ჯორჯიას“ გენერალური დირექტორის მოადგილე, უფროსი რეფერენტი (1991 - 1992)
  • ამიერკავკასიის სამშენებლო სამმართველოს პროფკომიტეტის თავმჯდომარე, რესპუბლიკური კომიტეტის აპარატში სექტორის გამგე, უფროსი რეფერენტი (1986 - 1991)
  • ტრესტ „მშენტრანსის“ ავტობაზის მე-5 თანრიგის ზეინკალი, უფროსი ტექნიკოსი, ტვირთგადაზიდვების გან-ის უფროსის მოადგილე (1971 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობისა და მაღალმთიანი რეგიონების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 07-06-2008)