მამე რაიკი მამე რაიკი
  • დაბადების თარიღი
  • 03-03-1950

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სპეც ექსპერიმენტული კიბერნეტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქ. ინფორმატიკის და ტელეკომუნიკაციის ინსტიტუტის სექტორის გამგე- წამყვანი მეცნიერ თნამშრომელი (1980 - )
  • თსუ-ს დამნაშავეების სოციოლოგიის ლაბორატორიის სექტორის გამგე (1978 - 1980)
  • კიბერნეტიკის ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ თნამშრომელი, ჯგუფის ხელმძღვანელი (1972 - 1978)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-1996 - 17-10-1997)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეგვიპტე, სირია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)