რომან რურუა რომან რურუა
  • დაბადების თარიღი
  • 25-11-1942

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • პურისცხობის, მაკარონისა და საკონდიტრო ნაწარმის ტექნოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • სს ფირმა „ლელოს“ პრეზიდენტი (1993 - )
  • თბილისის ექსპერიმენტალური ფაბრიკის „სპორტნაწარმის“ დირექტორი (1988 - )
  • საბჭოთა კავშირის კლასიკური ჭიდაობის ნაკრების მწვრთნელი (1983 - 1986)
  • თბილისის ექსპერიმენტალური ფაბრიკის „სპორტნაწარმის“ დირექტორის მოადგილე (1974 - 1983)
  • თბილისის ექსპერიმენტალური ფაბრიკის „სპორტნაწარმის“ მომარაგება-გასაღების გან-ის უფროსი (1974)
  • სსრკ სპორტკომიტეტის ინსტრუქტორი (1967 - 1973)
  • სპორტსაზოგადოება „კოლმეურნის“ ცენტრალური საბჭოს კლასიკური ჭიდაობის მწვრთნელი (1963 - 1967)
  • სამგორის რ-ის ნებაყოფლობითი სპორტული საზოგადოება „კოლმეურნის“ მწვრთნელი (1959 - 1962)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი

დამატებითი ინფორმაცია

ორი მედალი „შრომითი მამაცობისათვის“ ოლიმპიური თამაშების ჩემპიონი მსოფლიოს ოთხგზის ჩემპიონი საბჭოთა კავშირის სამგზის ჩემპიონი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მრეწველები" - ფრაქციის წევრი (19-11-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 19-11-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი თურქეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)

სხვა

  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (11-07-2002 - 22-04-2004)