ირინა სარიშვილი ირინა სარიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 24-12-1962

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ინგლისური ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • ეროვნულ-დემოკრატიული პარტიის თავმჯდომარე (1995 - )
  • საქართველოს მთავრობის წევრი ვიცე პრემიერი (1992)
  • საქართველოს პარლამენტის წევრი (1992 - 1995)
  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1991 - 1992)
  • ეროვნული-დემოკრატიული პარტიის მთავარი კომიტეტის პრეზიდიუმის წევრი (1988 - 1994)
  • ВНИИТМЕ ტექნიკური მთარგმნელი (1986 - 1988)
  • საქაგრომრეწვის გამოთვლითი ცენტრის პროგრამისტი-ოპერატორი (1985 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 11-05-1996)
  • arrow
    ფრაქცია "ეროვნული დემოკრატები" - ფრაქციის წევრი (30-04-1993 - 25-11-1995)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-03-1993 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროსაბჭო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ვეტერანტთა საქმეთა კომისია - კომისიის წევრი (20-09-1994 - 25-11-1995)