კახა ჩიტაია კახა ჩიტაია
  • დაბადების თარიღი
  • 23-03-1951

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 05-02-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფიზიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პარლამენტის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე (1995 - 1999)
  • საქართველოს რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტრო, II ევროპ. სამმართველოს უფროსის მოადგილე, უფროსი (1992 - 1995)
  • მოსკოვის ლომონოსოვის სახელობის უნივერსიტეტი, ფიზიკის ფაკულტეტის ასპირანტი (1983 - 1987)
  • თსუ ფიზ.ფაკულტეტის ნ/გ ფიზიკის პრობლ. ლაბორატორია, მეცნ.თანამშრომელი (1980 - 1992)
  • სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტი „მიონი“, ინჟინერი (1976 - 1979)
  • თსუ ფიზიკის ფაკულტეტის ნახევარგამტართა ფიზიკის პრობლემური ლაბორატორიის უმცროსი მეცნიერ-თანამშრომელი (1974 - 1976)
  • თსუ ფიზიკის ფაკულტეტი (1969 - 1974)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „გაერთიანებული დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (27-08-2002 - 05-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (10-06-2002 - 27-08-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 10-06-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2002 - 05-02-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 05-02-2004)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (25-11-1999 - 10-05-2002)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 05-02-2004)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABLIC) - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 05-02-2004)
  • arrow
    ევროსაბჭოს საპარლამენტო ასმბლეა ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-01-2000 - 30-06-2000)
  • arrow
    ევროსაბჭო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)