ზურაბ ადეიშვილი ზურაბ ადეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 27-07-1972

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 05-02-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივ.ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოგნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს იუსტიციის საბჭოს წერი (2001 - 2004)
  • „ოქრუაშვილი და პარტნიორების“ იურისტი (1999)
  • სამართლებრივი განათლებისა და ინფორმაციის ასოციაციის აღმასრულებელი დირექტორი (1999)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა დემოკრატიუოლი რეფორმებისათვის“ - ფრაქციის წევრი (17-12-2001 - 05-02-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 17-12-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (10-05-2002 - 05-02-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (13-03-2001 - 10-05-2002)
  • arrow
    ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 10-04-2001)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (09-10-2000 - 13-03-2001)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 09-10-2000)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 05-02-2004)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის არჩევნების შესახებ - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (27-01-2000 - 05-02-2004)
  • arrow
    სამართლებრივი და ადმინისტრაციული რეფორმების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 09-10-2000)
  • arrow
    წამყვანი სპეციალისტი (01-03-1996 - 02-08-1999)