კახა კუკავა კახა კუკავა
  • დაბადების თარიღი
  • 12-07-1976

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო დაცვის სპეციალური სამსახურის უფროსის თანაშემწე, განყოფილების უფროსის მოადგილე, სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1999 - 2001)
  • საქართველოს იუსტიციის საბჭოს სექტორის უფროსი (1998 - 1999)
  • საქართველოს იუსტიციის საბჭოს კონსულტანტი (1997 - 1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (05-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის მდივანი (31-10-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-09-2006 - 07-06-2008)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-06-2004 - 06-12-2004)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-06-2004 - 31-10-2005)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 04-06-2004)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (19-02-2008 - 07-06-2008)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო–სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-2007 - 15-05-2008)
  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-10-2006)
  • arrow
    ”საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებების შეტანის შესახებ” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილებებისა და დამატების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (14-06-2006 - 14-12-2006)
  • arrow
    ¨საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ¨ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (11-05-2006 - 11-11-2006)
  • arrow
    ენერგეტიკის სექტორში არსებულ დარღვევათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (07-07-2004 - 09-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ლატვიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)