სალომე სამადაშვილი სალომე სამადაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289108
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281223
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-421-423
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-131
  • დაბადების თარიღი
  • 02-04-1976

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 16-06-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ალეგენის კოლეჯი
  • სპეციალობა
  • პოლიტიკური მეცნიერებები და ფილოსოფია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ცენტრალური უნივერსიტეტის კოლეჯი
  • სპეციალობა
  • საკონსტიტუციო სამართალი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ამერიკის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სახელმწიფოს მართვა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების და პოლიტიკური მეცნიერებების დეპარტამენტის დირექტორი (2016 - )
  • საქართველოს უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი (2015 - )
  • ამერიკის ეროვნული დემოკრატიული ინსტიტუტის ლივიის საპარლამენტო პროგრამის დირექტორი (2014 - 2015)
  • მარტენსის ევროპულ კვლევათა ცენტრის საპატიო მკვლევარი (2013 - 2014)
  • ევროკავშირში საქართველოს მისიის ხელმძღვანელი, ბელგიასა და ლუქსემბურგში საქართველოს ელჩი (2005 - 2013)
  • ამერიკის ეროვნული დემოკრატიული ინსტიტუტის საპარლამენტო პროგრამის ხელმძღვანელი (2002 - 2004)
  • საერთაშორისო განათლებისა და ხელოვნების ფონდის უფროსი სპეციალისტი (2001 - 2001)
  • კარანა კორპორაციის უფროსი სპეციალისტი (2000 - 2001)
  • საქართველოს საელჩო აშშ-ში - კანცელარიის გამგე (1998 - 1998)
  • მონტერეის საერთაშორისო კვლევების ცენტრი -ჰერბერდ სკოვილის სახელობის მკვლევარი (1997 - 1998)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (20-01-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - უკეთესი მომავლისთვის“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 20-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - საქართველოს წინსვლისთვის“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 16-06-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (13-02-2017 )
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 - 13-02-2017)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (26-04-2004 - 16-06-2005)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (APF), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (15-06-2004 - 16-06-2005)