ბექა ოდიშარია ბექა ოდიშარია
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289265
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281554
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-536
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-210
  • დაბადების თარიღი
  • 02-09-1974

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • თბილისი, ორთაჭალის ქუჩა №4
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 571534141
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პროფესორ ჯამბაკურ ბაქრაძის სახელობის თბილისის სამართლისა და ეკონომიკის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • იურისტი, ეკონომისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ჯინდალ პეტროლეუმ ოპერეიტინგ კომპანის“ გენერალური დირექტორი (2010 - 2016)
  • საქართველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის „იორის ველის ნავთობის და გაზის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე, გენერალური დირექტორი (2005 - 2009)
  • სს „ნავთობის ეროვნული კომპანიის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე, საკოორდინაციო საბჭოს წევრი ნ/კ „საქნავთობი-სამგორი“, ნ/კ „კანარგო ჯორჯია“, ნ/კ ნინოწმინდის ნავთობის კომპანია“, ნ/კ „საქნავთობი ნორიო“ (2004 - 2004)
  • თბილისის ბიზნეს ცენტრის სატელევიზიო სტუდიის ჟურნალისტი, პროექტების მენეჯერი (1995 - 1998)

საპატიო წოდება

  • საქართველოში ლატვიის რესპუბლიკის საპატიო კონსული

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (22-03-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 22-03-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

კომისია

  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 - 29-05-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საუდის არაბეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კვიპროსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა (NATO PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )

სხვა

  • arrow
    კომიტეტის აპარატის უფროსი (30-04-2004 - 07-06-2004)
  • arrow
    უმრავლესობის აპარატი - საპარლამენტო უმრავლესობის აპარატის თანამშრომელი (03-01-2000 - 30-10-2001)