დავით სონღულაშვილი დავით სონღულაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289143
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281293
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-712
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-145
  • დაბადების თარიღი
  • 01-01-1983

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • გურჯაანი, ნონეშვილის №13, გამგეობის შენობა
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 593276457
  • მიღების დღეები
  • კვირაში ორჯერ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკური ინფორმატიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კავკასიის ბიზნესის სკოლა
  • სპეციალობა
  • მარკეტინგი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • გრენობლის ბიზნესის უმაღლესი სკოლა
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ბიზნესის მაგისტრი

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ედრესის“ მმართველი დირექტორი (2007 - 2016)
  • სს „საქართველოს ბანკის“ შესყიდვების დეპარტამენტის დირექტორი (2004 - 2006)
  • საქართველოს ეკონომიკური განვითარების სამინისტროს ადმინისტრაციის უფროსი (2004 - 2004)
  • საქართველოს ეკონომიკის მინისტრის თანაშემწე (2004 - 2004)
  • ტელეკომპანია „მზე“, გაყიდვების მენეჯერი (2003 - 2003)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-12-2016 - 07-02-2017)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კვიპროსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მალაიზიის ფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ფრანგულენოვანი ქვეყნების საპარლამენტო ასამბლეა (APF), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )